O nas

Katarzyna Bielińska

dziennikarka, copywriterka, trenerka

Piszę od zawsze, czyli od 20 lat. Pierwsze szlify zdobywałam w „Gazecie Wyborczej” w Poznaniu i Wrocławiu. Poznałam smak pracy w mediach o różnej tematyce i rytmie wydawania (m.in. „Wprost”, „Czas Kultury”, „Kariera”, „Chip”). Podczas pobytu w Szkocji byłam korespondentką dwutygodnika „Praca i Życie za Granicą” oraz londyńskiego „Nowego Czasu”.

Mam to szczęście i przywilej, że piszę o tym, czym się interesuję. Dla „Gazety Wyborczej” – o wybitnych postaciach kultury, dla „City Magazine” – o miejskich influenserach, dla „Chip Foto Video” – o fotografii i jej twórcach, a dla „PC Formatu”– o technologicznych freakach i świecie w wersji online. Sama ten świat współtworzę, pisząc i redagując teksty innych dziennikarzy internetowego serwisu o nowych technologiach.   

Dla agencji mediowych (Highlite, Best Image) tworzę teksty reklamowe i artykuły kontekstowe, które podkręcają sprzedaż. 

Od 9 lat jestem trenerką: prowadzę szkolenia i warsztaty. Uwielbiam dzielić się doświadczeniami zbieranymi przez lata pracy w różnorodnych mediach i widzieć, jak w uczestnikach szkoleń zapala się „ta iskra”. Uczę przyszłych dziennikarzy, jak pisać i na pisaniu zarabiać, a firmy i organizacje NGO – jak komunikować się z mediami i budować wizerunek.  

Prywatnie – bardzo lubię rozmawiać z ludźmi, skakać na trampolinie (tak!) i wciąż nie mogę się doczekać nowych książek Zadie Smith i Jo Nesbø. 

W pracy dziennikarza człowiek spotyka na swojej drodze naprawdę świetnych ludzi. Ja spotkałam Basię i jestem szczęśliwa, że to z nią tworzę Szkołę Dziennikarza.  

Barbara Blaczkowska

redaktorka, korektorkacopywriterka

W świat wydawniczy weszłam 20 lat temu. Od tego czasu poznaję jego uroki z różnych perspektyw: piszę teksty, redaguję artykuły i książki, robię korekty, koordynuję wydawanie gazet.

Jako językoznawca najbardziej cieszę się z różnorodności stylów, z jakimi miałam w swojej pracy do czynienia. Od lekkich artykułów, recenzji i wywiadów w studenckim magazynie „Semestr” po teksty o nowych technologiach w newsroomie „PC Formatu”. Z językiem prawniczym i urzędowym zaprzyjaźniałam się jako redaktorka miesięcznika „Finanse Publiczne”. Zdobyta wtedy wiedza ogromnie się przydała podczas redakcji i korekty książek dla wydawnictw Presscom, Wolters Kluwer i C.H. Beck. Pisząc i redagując dla „MM Magazynu Przemysłowego”, poznałam z kolei specyfikę tworzenia mediów branżowych.

Świetnym epizodem na mojej drodze zawodowej była rola edytora w biurze tłumaczeń. Także tu intuicja językowa, doświadczenie redaktora i skrupulatność korektora okazały się kluczem do sukcesu – a przede wszystkim do dobrych tekstów.

Poza tym, że lubię pisać, czytać i szlifować artykuły, mam potrzebę dzielenia się zdobytą w praktyce wiedzą. Z satysfakcją w wydawnictwie prawniczym wprowadzałam do zawodu młodych redaktorów i prowadziłam dla nich miniszkolenia.

Branża medialna i wydawnicza to przebogaty świat możliwości dla tych, którzy – jak ja – kochają pracę z tekstem.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania? Chcesz nawiązać współpracę? Nic prostszego – napisz. 

Adres e-mail

kontakt@szkoladziennikarza.pl

social media